Ekstraklasa news - odcinek 13

Bartek10982

Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 594

PostWysłany: Wto 15:01, 30 Paź 2012    Temat postu: Ekstraklasa news - odcinek 13

Ekstraklasa: Podsumowanie 13 kolejki
VS
Piątek, 18:00
Korona Kielce - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
Mina 71' Tardelli 73'

Po słabym meczu toczonym w wolnym tempie ostatecznie Korona wygrała 2:0 z Piastem. Decydujący moment nastąpił ok. 20 min przed końcowym gwizdkiem, najpierw Narciso Mina strzałem z okolicy linii pola karnego pokonał Dariusza Trelę, a później 9 bramkę w tym sezonie zdobył Diego Tardelli, tym razem głową. Dzięki temu zwycięstwu Korona awansowała już na 3 miejsce i traci 5 punktów do liderującego Lecha oraz 3 punkty do drugiej Polonii.

VS
Piątek, 20:45
Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (1:2)
Vitale 3' Cox 90+2' - Pawłowski 9' 35'

Znakomite widowisko! Piłkarzy nie przestraszyły panujące w Warszawie mrozy i stworzyli mecz, który musiał się podobać każdemu. Rozpoczęło się planowo, bo już w 3 minucie do bramki trafił Luigi Vitale, ale Zagłębie szybko odpowiedziało bramką Pawłowskiego 6 minut później. Później ten sam zawodnik strzelił jeszcze jednego gola i mieliśmy 1:2 do przerwy. Gdy zanosiło się na pierwszą porażkę Polonii w tym sezonie, gdy Zagłębie cieszyło się już ze zwycięstwa to w doliczanym czasie gry bramkę na wagę punktu zdobył Simon Cox - trzeci najlepszy strzelec poprzedniego sezonu. Obie drużyny w tym meczu stoczyły niesamowicie wyrównany bój i remis wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

VS
Sobota, 13:30
GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)
Broź 86' - Sorum 31'

Zdecydowanym faworytem tego starcia była Lechia. Mecz rozpoczął się planowo od bramki Norwega Soruma w 31 minucie choć GKS wcale nie odstawał poziomem od Lechii Gdańsk. Gdy wydawało się już pozamiatane to wyrównującego gola strzelił z rzutu wolnego prawy obrońca GKS-u Łukasz Broź. Graczem meczu został natomiast wybrany Adama Tamboura, którego forma pod koniec rundy jesiennej wydaje się być zwyżkowa.

VS
Sobota, 15:45
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0)
Mila 78' - Frankowski 47' (k) Wood 71'

Znakomity, świetny mecz Jagiellonii. Nikt we Wrocławiu się chyba nie spodziewał takiego scenariuszu, Jagiellonia od samego początku narzuciła swój styl gry, stwarzała sobie sytuacje podbramkowe, grała nieźle w defensywie i wydawało się, że pierwszy gol dla Jagi to kwestia czasu. Tak się stało, kilka minut po drugiej połowie Leo Franco pokonał niezawodny Tomasz Frankowski, dla którego była to już 9 bramka w tym sezonie. W 71 minucie nowego trenera Jagiellonii ucieszył tym razem młodziutki Nowozelandczyk Chris Wood. Śląsk zdołał odpowiedzieć tylko jedną bramką Sebastiana Mili. Spora niespodzianka, ale z przebiegu meczu wynik całkowicie sprawiedliwy. Nowy trener Jagiellonii Maxi swoją pracę w klubie rozpoczyna znakomicie.

VS
Sobota, 18:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 1:3 (0:1)
Sikora 63' - Stilic 28' Kornilenko 83' 90+5'

Po remisie Polonii i porażce Śląska Lech chciał to wykorzystać i w meczu z Podbeskidziem zdobyć pewne trzy punkty i odskoczyć swoim największym rywalom. To im się udało, ale nie bezproblemowo. Zaczęło się dobrze dla mistrzów Polski, bo w 28 minucie prowadzenie im dał Semir Stilić. Po przerwie jednak swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Adrian Sikora i był już remis. W 75 minucie nastąpiła kluczowa zmiana, niewidocznego Rudniewa zmienił Białorusin Sergey Kornilenko, który zdążył strzelić dwie bramki i uratował zwycięstwo Lecha Poznań. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone i mistrzowie Polski odskoczyli Polonii Warszawa na 2 punkty.

Lafata 24' 31' - Biton 9'

Kolejna niespodzianka tej kolejki. Faworyzowana Wisła przegrała z Ruchem Chorzów choć można powiedzieć, że niesprawiedliwie, bo Wiślacy w tym meczu wcale nie byli gorsi, a może nawet lepsi, ale talentem snajperskim w tym meczu popisał się środkowy napastnik Ruchu Chorzów - Czechy David Lafata, który ustrzelił 2 bramki.

VS
Poniedziałek, 18:30
Legia Warszawa - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Zahorski 52' - Wichniarek 68'

Niespodzianek ciąg dalszy. Wydawało się, że inny scenariusz niż łatwe zwycięstwo gospodarzy jest nie do pomyślenia, ale jednak. Czternasty przed tym meczem Widzew zdołał urwać punkcik Legii, która była 7 pozycji wyżej niż drużyna z Łodzi. Graczem meczu został Michał Żewłakow, który niejednokrotnie toczył pasjonujące pojedynki 1 na 1 ze swoim bratem Marcinem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekstraklasa: Zapowiedź 14 kolejki
VS
Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała

To już przedostatnia kolejka rundy jesiennej naszej Ekstraklasy, na sam początek 14 kolejki zmierzą się zawodnicy Pogoni Szczecin z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Faworytem są gospodarze, mimo że zajmują niższe miejsce w tabeli od gości. Na niekorzyść Podbeskidzia działa to, że z 6 meczów rozegranych na wyjeździe aż 5 przegrali i wygrali tylko 1 po walkowerze. Postawię na minimalne zwycięstwo Pogoni 1:0.

VS
Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Najciekawszym meczem 14 kolejki będzie niewątpliwie spotkanie dwóch zespołów pretendujących do zdobycia mistrzostwa Polski, czyli Lecha i Śląska. Drużyna gospodarzy przed tą kolejką okupuje pierwsze miejsce z 2 pkt przewagami nad drugą Polonią. Jeśli chodzi o Śląsk to po niespodziewanej porażce z Jagiellonią Białystok na własnym stadionie spadli oni na 6 miejsce, więc teraz nie powinni sobie pozwolić na kolejną wpadkę, ale starcie z mistrzami Polski będzie jeszcze trudniejsze.

VS
Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów

W pierwszym sobotnim meczu 14 kolejki rewelacja poprzedniej kolejki Jagiellonia zmierzy się z GKS-em Bełchatów, który nadal zajmuję przedostatnie miejsce w tabeli. Zdecydowanym faworytem tego starcia są gospodarze, którzy w poprzedniej kolejce zachwycili wszystkich i z łatwością ograli Śląsk Wrocław. Dla Jagiellonii były to pierwsze punkty na wyjeździe i pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera. Z GKS-em powinno nastąpić drugie, które pozyskało nowego trenera Dawido1991.

VS
Piast Gliwice - Polonia Warszawa

Pozostający wciąż na ostatnim miejscu zespół Piasta podejmie w sobotę wicelidera tabeli i wicemistrza Polski Polonię Warszawa. W poprzedniej kolejce Czarne Koszule były blisko pierwszej porażki w sezonie, bo do 92 minuty przegrywali 2:1 z Zagłębiem, ale wicemistrzów Polski wyratował w ostatniej minucie meczu Luigi Vitale, który strzelił bramkę na wagę remisu. Piast w 13 kolejce mierzył się natomiast z Koroną Kielce, z którą łatwo przegrał 2:0. W tym meczu też typuję 2:0 na niekorzyść Piasta.

VS
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

Bardzo ciekawie zapowiada się to starcie. Niepokonana od 7 meczów drużyna Lechii Gdańsk zmierzy się z Zagłębiem Lubin, który na koniec rundy jesiennej ma zwyżkową formę. W poprzedniej kolejce Miedziowi byli blisko sprawienia sensacji i pokonania po raz pierwszy w sezonie Polonii Warszawa, ale ostatecznie skończyło się podziałem punktów. Lechia natomiast również była blisko zwycięstwa, ale pod koniec meczu dała sobie wbić bramkę i skończyło się na 1:1. Wydaje się, że powinien paść tutaj remis.

VS
Widzew Łódź - Korona Kielce

W pierwszym niedzielnym meczu będąca na podium Korona Kielce zmierzy się z Widzewem Łódź, który zajmuję 3 miejsce od końca. Korona na wyjazdach jeszcze nie przegrała, z 7 takich spotkań, 3 razy wygrywała i 4 razy dzieliła się punktami ze swoim rywalem. Widzew na swoim stadionie 1 raz wygrał, dwa razy zremisował i aż 4 razy przegrał. Zanosi się więc chyba na 5 przegraną Widzewa na własnym stadionie.

vS
Legia Warszawa - Ruch Chorzów

Mające tyle samo punktów drużyny Legii i Ruchu zmierzą się w przedostatnim meczu 14 kolejki. Trudno jest tutaj wskazać zdecydowanego faworyta, za Legią przemawia atut własnego boisko, ale to Ruch w ostatnim czasie jest w zdecydowanie lepszej dyspozycji. W poprzedniej kolejce Niebiescy doprowadzili do sporej niespodzianki i wygrali z Wisłą 2:1 po bramkach Lafaty. Kibice i trener Ruchu z pewnością chcieli by powtórzyć ten wynik. Według mnie jest to wielce prawdopodobne.

VS
Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Na koniec 14 kolejki czeka nas starcie 5 drużyny tabeli Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze, który obecnie plasuje się na 12 miejscu. Dla obu drużyn zwycięstwo w tym meczu będzie ważne. Wisła nie chcąc stracić dystansu do czołówki na pewno będzie zdobyć w tym meczu 3 punkty, ale Górnicy także myślą tutaj o zwycięstwie i chęci oddalenia się od strefy spadkowej. Jednak faworytami są Wiślacy i nie powinni oni zawieść własnych kibiców.

NigeriaPL

Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 723

PostWysłany: Wto 15:27, 30 Paź 2012    Temat postu:

Świetne !

Jednak po ostatnich meczach liczę na wygraną z Lechią bo nie można stracić punktów.