Ekstraklasa news - odcinek 14

Bartek10982

Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 594

PostWysłany: Wto 16:03, 06 Lis 2012    Temat postu: Ekstraklasa news - odcinek 14

Ekstraklasa: Podsumowanie 14 kolejki
VS
Piątek, 18:00
Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0)
Lewandowski 25' - Dentinho 82' Szałachowski 89'

Pierwsze tak na prawdę zwycięstwo Podbeskidzia na wyjeździe nie licząc walkowera z Piastem. Lepiej spotkanie rozpoczęli jednak Pogoniarze, którzy za sprawą 19-letniego Mateusza Lewandowskiego objęli prowadzenie. Była to już 3 bramka pomocnika Pogoni w tym sezonie. Podbeskidzie jednak nie przyjechało do Szczecina po to by się bronić, Bielszczanie z każdą minutą coraz bardziej napierali na bramkę Wojciecha Skaba i w 82 minucie strzelili gola wyrównującego, a właściwie zrobił to Dentinho. Minutę przed regulaminowym czasem gry zwycięstwo Góralom dał rezerwowy Sebastian Szałachowski. Podbeskidzie tym zwycięstwem awansowało na 10 miejsce w tabeli, Pogoń natomiast jest 13.

VS
Piątek, 20:45
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)
Stilic 45+2' Rudnev 49 - Mila 43 Voskamp 78'

Hit tej kolejki na pewno nie zawiódł. Kibice w Poznaniu obejrzeli dobre widowisko, sporo bramek i mecz toczony w szybkim tempie, choć niespodziewanie jako pierwsi prowadzenie objęli goście, Piotra Leciejewskiego pokonał Sebastian Mila. Lechici wzięli się za odrabianie strat i sekundy przed przerwą do remisu doprowadził Semir Stilić. Lecha nie zadowalał jednak remis i widać było, że Kolejorz szybko chciał strzelić drugą bramkę, tak się stało. W 49 minucie 5 bramkę w tym sezonie zdobył Artiom Rudniew. Niestety dla gospodarzy 11 minut przed końcem świetną główka popisał się holenderski napastnik Śląska Wrocław Johan Voskamp, który doprowadził do remisu. Lech po tym meczu spadł na 2 miejsce ustępując 1 miejsce Polonii Warszawa. Śląsk pozostał natomiast na 6 miejscu.

VS
Sobota, 13:30
Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 3:3 (2:1)
Plizga 42' Wood 45+2' Frankowski 64' - Baran 16' Nowak 65' Wróbel 89'

Nikt się chyba nie spodziewał takiego widowiska w Białymstoku gdzie miejscowa drużyna podejmowała przedostatni w tabeli GKS Bełchatów. W drużynie GKS-u był to debiut nowego trenera Dawidoo1991, w Jagiellonii natomiast swój drugi mecz rozgrywał Maxi, który po sensacyjnym zwycięstwie nad Śląskiem chciał odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Obie drużyny od samego początku były bardzo nastawione na ofensywę, jako pierwsi bramkę strzelili Goście, ale przed przerwą dostali dwa ciosy od Plizgi i Wooda i do przerwy schodzili do szatni przy stanie 1:2. W 64 minucie goście stracili już 3 bramkę po ładnej akcji Frankowskiego i wydawało się, że Jagiellonia może się już powoli cieszyć ze zwycięstwa, ale GKS nie minutę po bramce Franka strzelił bramkę kontaktową. Siódmego gola w tym sezonie dla gości strzelił Dawid Nowak. GKS próbował doprowadzić do remisu i udało im się to po rzucie rożnym. Świetną piłkę w pole karne posłał Kamil Kosowski, a do remisu doprowadził Tomasz Wróbel - MVP tego meczu. GKS po tym remisie wydostał się ze strefy spadkowej i awansował na 14 pozycję, Jaga spadła o 1 pozycję w dół na rzecz Podbeskidzia.

VS
Sobota, 15:45
Piast Gliwice - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)
Świerczok 2' - Cox 21' 78'

Niepokonana Polonia podejmowała w sobotę ostatni w tabeli Piast Gliwice. Nikt nie wyobrażał sobie innego rezultatu niż zwycięstwo Czarnych Koszul, które jednak niespodziewanie jako pierwsze straciły gola. Premierową bramkę w tym sezonie dla Piasta zdobył Jakub Świerczok. Polonia miała natomiast Coxa, który ok. 20 minut później doprowadził do remisu, a w 78 minucie strzelił bramkę dla Polonii na wagę lidera. Piast natomiast nadal zajmuję ostatnią pozycję w tabeli z tylko 1 punktem na koncie i ze stratą 3 punktów do poprzedzającego go Widzewa.

VS
Sobota, 18:00
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
Sobota 59' - Pawłowski 12'

Niepokonana od 7 meczów Lechia podejmowała na własnym stadionie rewelacje tej rundy Zagłębie Lubin. Prowadzenie objęli Miedziowi za sprawą Szymona Pawłowskiego, który pod koniec tej rundy jest w świetnej formie. Wydawało się, że Lechia zostanie wreszcie pokonana, ale w 60 minucie radość kibicom dał prawo skrzydłowy Lechii Waldemar Sobota, który doprowadził do remisu. Wynik już się nie zmienił. Minimalnie lepsze wrażenie stworzyli w tym meczu goście, ale remis wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

VS
Niedziela, 14:30
Widzew Łódź - Korona Kielce 1:2 (1:2)
Żewłakow 33' - Kiełb 14' Majewski 52'

Trzecia przed tym meczem Korona w niedzielne popołudnie podejmowała trzeci od końca Widzew. Różnice w tabeli niekoniecznie było widać na boisku, Widzewiacy w meczu z Koroną nie odstawali poziomem gry od Kielczan, ale bardzo dobre zawody rozgrywał bramkarz gości Jasmin Burić. Zawodnikiem meczu wybrany został jednak Jacek Kiełb, który w 14 minucie sam zdobył bramkę, a w 52 minucie zaliczył asystę przy golu Radosława Majewskiego. Korona po tym meczu pozostaje na podium ze stratą 3 punktów do Polonii i Lecha i ma nadal szansę na mistrza jesieni, ale musiałaby liczyć na porażkę prowadzącej dwójki oraz sama wygrać swój mecz przynajmniej dwubramkową różnicą.

VS
Niedziela, 17:00
Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:2 (1:1)
Savic 29' Milik (k) 54' - Kiełbowicz (sam.) 17' Piech 76'

W przedostatnim meczu tej kolejki pogromcy Wisły Kraków w ostatniej kolejce drużyna Ruchu Chorzów podejmowała przy Łazienkowskiej drużynę Legii, która miała przed tym meczem tyle samo punktów co Niebiescy. Spotkania do udanych zaliczyć nie będzie mógł niestety Tomasz Kiełbowicz, który rozegrał bardzo słabe zawody, a już w 17 minucie strzelił sobie samobójczą bramkę. Dwanaście minut później po świetnie bitym rzucie rożnym przez Janusza Gola najwyżej wyskoczył Vujadin Savić, który doprowadził do wyrównania. W 54 minucie polskim kibicom przypomniał się Arkadiusz Milik rewelacja poprzedniego sezonu, który zdobył dopiero swoją drugą bramkę w tym sezonie. Jednak 15 minut przed końcowym gwizdkiem świetny strzał oddał Arkadiusz Piech i mieliśmy już remis. Obie drużyny po tym spotkaniu pozostały na tym samym miejscu co zajmowały po 13 kolejce.

VS
Poniedziałek, 18:30
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
Ljuboja 47'

Niepokonana na własnym stadionie Wisła podejmowała Górnik Zabrze, który na wyjeździe wygrał tylko raz. Nic więc nie wskazywało przed meczem na to, że Wisła tego meczu nie wygra. W pierwszej połowie jednak kibice po raz pierwszy w tej kolejce bramek nie obejrzeli. Jednak w drugiej minucie drugiej połowy Łukasza Skorupskiego pokonał Serbski napastnik Danijel Ljuboja i była to jedyna bramka w tym meczu. Wisła pozostała jednak mimo zwycięstwa na 4 miejscu, Górnik również mimo porażki pozostał na 12 miejscu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekstraklasa: Zapowiedź 15 kolejki

VS
Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin

Jako pierwszy swój mecz rozegra lider T-Mobile Ekstraklasy Polonia Warszawa i 13 obecnie drużyna w tabeli Pogoń Szczecin. Czarne Koszule jeśli wygrają będą miały szanse na zostanie mistrzem rundy jesiennej. Wicemistrzowie Polski tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedzają Lecha i jeśli wysoko wygrają mecz z Pogonią będą już niemal pewni pozycji lidera po rundzie jesiennej. W poprzedniej kolejce Polonia wygrała swój mecz na wyjeździe 2:1 z Piastem, Pogoń natomiast takim samym stosunku bramkowym przegrał na własnym stadionie swój mecz z Podbeskidziem. Z 6 meczów rozegranych na wyjeździe Pogoń zdobyła tylko 3 punkty, Polonia u siebie jest natomiast niepokonana. Wszystko wskazuje więc na zwycięstwo gospodarzy i tak też stawiam.

VS
Korona Kielce - Lech Poznań

Najciekawszym meczem ostatniej jesiennej kolejki będzie mecz trzeciej drużyny z drugą, czyli Korony z Lechem. Faworytem są mistrzowie Polski, ale Korona ostatnio gra dobrze i wygrywa swoje mecze. Trudno jest tutaj typować jakikolwiek rezultat, Korona będzie chciała wygrać i przeskoczyć w tabeli mistrzów Polski, atutem dla nich będzie na pewno własny stadion choć nie do końca, bo jedyną porażkę jaką doznali Kielczanie odnieśli właśnie na swoim boisku. Jeśli chodzi o Lecha to ten natomiast będzie chciał tym meczem zostać mistrzem jesieni. Ja jednak stawiam na remis.

VS
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź

Poszukujący zwycięstw Widzew podejmie na wyjeździe zespół Podbeskidzia, który na pewno będzie uskrzydlony zwycięstwem na wyjeździe z Pogonią. Faworytem tego meczu są gospodarze, który na własnym stadionie po 3 razy wygrywali i przegrywali, a raz dzielili się punktami. Widzew na wyjeździe spisuje się bardzo słabo, z 6 meczów żadnego nie wygrał i po 3 razy zremisował i przegrał. Tak więc moim zdaniem Bielszczanie powinni wygrać ten mecz.

VS
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

Niepokonana 0d 8 spotkań w lidze Lechia Gdańsk w drugim sobotnim spotkaniu na wyjeździe zagra z Górnikiem Zabrze, który na swoim koncie ma tylko 3 zwycięstwa i jest na 12 miejscu. W poprzedniej kolejce oba zespoły miały trudnych rywali, Lechia u siebie podejmowała Zagłębie, natomiast Górnik na wyjeździe Wisłę. Lepszy rezultat uzyskała drużyna z Gdańska, która zdobyła 1 punkt. Trener Lechii przed tym meczem zapowiada, że interesuję go tylko zwycięstwo. Stawiam więc na minimalne zwycięstwo gości.

VS
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

Ciekawie zapowiada się sobotnia rywalizacja Zagłębia z Wisłą. Obie drużyny w tabeli dzieli jedna pozycja, ale Zagłębie jeśli chciałoby przeskoczyć Białą Gwiazdę w tabeli musiałoby wygrać co najmniej 3-bramkową różnicą, ponieważ Miedziowi tracą trzy punkty do Wisły. Gospodarze mają świetną statystykę w meczach na własnym stadionie, 4 razy wygrali, 2 razy zremisowali i nie odnieśli żadnej porażki. Można więc mówić o twierdzy Lubin. Wisła na wyjeździe gra w kratkę, 2 mecze wygrała i przegrała oraz 3 zremisowała. Ja tutaj postawiłbym na 1X.

VS
GKS Bełchatów - Piast Gliwice

Meczem na dnie ligowej tabeli rozpocznie się niedzielna rywalizacja na boiskach Ekstraklasy. Dla obu drużyn będzie to niesamowicie ważny mecz, Piast zamyka tabelę z dorobkiem tylko 5 punktów, GKS jest 2 oczka wyżej i ma 4 punkty więcej od Piasta. Obie drużyny mają najgorsze formacje defensywne i ofensywne, bo tracą najwięcej i strzelają najmniej bramek ze wszystkich drużyn w lidze. Faworytem jest jednak GKS, który pod wodzą nowego trenera w meczu z Jagiellonią zaprezentował się dobrze i kibice w Bełchatowie wreszcie liczą na 3 punkty swojej drużyny.

VS
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielna rywalizacja pomiędzy Śląskiem, a Legią. Obie drużyn w tabeli mają tyle samo punktów, gospodarze o 1 miejsce wyprzedzają Legię. Minimalnym faworytem są jednak gospodarze, atutem będzie dla nich na pewno to, że zagrają na swoim stadionie. Typuję minimalne zwycięstwo Wrocławian.

VS
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok

Ostatnim meczem rundy jesiennej będzie spotkanie Ruchu Chorzów z Jagiellonia Białystok. Obie drużyny w ostatnim czasie prezentują się bardzo dobrze, więc wszyscy liczą tutaj na dobre widowisko, Jagiellonia pod wodzą nowego trenera gra bardzo ofensywnie i zdobyła w dwóch meczach tego trenera 4 punkty. Ruch w ostatnich kolejkach potrafił pokonać u siebie Wisłę Kraków oraz wywieść 1 punkt z Łazienkowskiej, w meczu z Jagiellonią na pewno będą chcieli zgarnąć pełną pulę. Ja postawię jednak na remis.

Ostatnio zmieniony przez Bartek10982 dnia Wto 19:41, 06 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
radcus
Trener

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 469

PostWysłany: Wto 17:07, 06 Lis 2012    Temat postu: Re: Ekstraklasa news - odcinek 14

Bartek10982 napisał:
Kibice w Poznaniu obejrzeli dobre widowisko, sporo bramek i mecz toczony w szybkim tępie