Ekstraklasa news - odcinek 12

Bartek10982

Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 594

PostWysłany: Czw 14:08, 25 Paź 2012    Temat postu: Ekstraklasa news - odcinek 12

Ekstraklasa: Podsumowanie 12 kolejki
VS
Piątek, 18:00
Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 3:0 WO

Kibice Zagłębia obeszli się smakiem i meczu z GKSem nie obejrzeli, ale ostatecznie się ucieszyli, bo ich drużyna zerowym wysiłkiem zainkasowała 3 punkty i jest już na 6 miejscu w tabeli.

VS
Piątek, 20:45
Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
Stilic 15'

Po przeciętnym spotkaniu Lech wygrał z Legią 1:0. Nie był to zapierający dech w piersiach mecz, zdecydowała jedna kontra zakończona golem już w 15 minucie przez Semira Stilicia. Po tym golu Legia zabrała się do odrabiania strat, ale świetne okazje do zdobycia bramek marnował Zahorski, który wyglądał beznadziejnie w tym meczu. Obie drużyny w tym meczu zagrała dobrze w defensywie, wyróżniali się raczej środkowi obrońcy co raczej neutralnym kibicom podobać się nie mogło. Graczem meczu został uznany właśnie obrońca - Vujadin Savić.

VS
Sobota, 13:30
Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 WO

Po kapitalnym meczu Podbeskidzie odniosło swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

VS
Sobota, 15:45
Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 4:1 (2:1)
Tamboura 40' Ubiparip 43' Sobota 58' Dvalishvili 71' - van der Biezen 37'

W jedynym sobotnim meczu efektownym zwycięstwem nad Widzewem popisała się Lechia, która bardzo wyraźnie pokonała gości 4:1. Choć nic na to się nie zapowiadało, bo jako pierwsi gola strzelili Widzewiacy, a konkretnie Holender Koen van der Biezen, niespełna 3 minuty później odpowiedział malijczyk Adama Tamboura, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Pod koniec pierwszej połowy Prowadzenie Lechii dał jeszcze Vojo Ubiparip. Po przerwie Lechiści nie chcieli odpuszczać i strzelali kolejne gola. Na 3:1 wynik podwyższył Waldemar Sobota, a minutę po wejściu na boisko na listę strzelców wpisał się także Gruzin Vladimir Dvalishvili. Mimo zwycięstwa Lechii ta nadal plasuję się na 8 miejscu w tabeli, sytuacja Widzewa jest zdecydowanie gorsza, bo Łodzianie są 14.

VS
Sobota, 18:00
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 0:3 WO

Daleka podróż Korony skończyła się 3 punktami. Szkoda tylko, że zdobytymi walkowerem, a nie walką na boisku.

VS
Niedziela, 14:30
Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
Cani 6' Vitale 85'

Cani znowu strzela, supersnajper Polonii zdobył 9 bramkę w tym sezonie i wysunął się na pozycje samotnego lidera w klasyfikacji króla strzelców. Doskonały mecz rozegrał również lewoskrzydłowy Polonii Luigi Vitale, który przy bramce Caniego asystował, a w 85 minucie sam strzelił bramkę, która ustaliła wynik meczu na 2:0. Polonia po 12 kolejkach nadal nie pokonana przewodzi w tabeli.

VS
Niedziela, 17:00
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1)
Iliev 2' Biton 14' - Mila 8' Roberto 86'

Po stojącym na wysokim poziomie meczu obie drużyny ostatecznie podzieliły się punktami co raczej nie zadowala żadnej z stron, bo dystans do Polonii i Lecha się zwiększył. Świetny mecz w barwach Wisły zaliczył Ivica Iliev, który zaliczył asystę przy bramce Bitona i wcześniej, bo w 2 minucie sam zdobył bramkę. Mimo to zawodnikiem meczu został Sebastian Mila, który po raz kolejny zaliczył znakomity występ w barwach Śląska. Oby tak dalej Sebastian!

vS
Poniedziałek, 18:30
Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 0:0 (0:0)
[/i]

Po stojącym na sładym poziomie meczu Pogoń i Ruch zremisowały ze sobą, a kibice nie obejrzeli ani jednej bramki. Graczem meczu uznano bramkarza Pogonii Wojciecha Skabę, który rozegrał dobre spotkanie i nie wpuścił żadnej bramki. Obie drużyny po tym remisie spadły o jedno oczko niżej. Ruch jest 9, a Pogoń 12.

JEDENASTKA 12 KOLEJKI:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekstraklasa: Zapowiedź 13 kolejki
VS
Korona Kielce - Piast Gliwice

Będący w fatalnej sytuacji beniaminek z Gliwic pojedzie do Kielc aby zagrać swój mecz z tamtejszą Koroną. Zdecydowanym faworytem tego starcia będą gospodarze, którzy plasują się o 11 miejsc wyżej od Piasta. Korona powinna łatwo ograć Piast. Stawiam na 2:0 dla gospodarzy albo nawet 3:0.

VS
Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin

Niepokonana w tym sezonie Polonia tymrazem podejmię Zagłębie Lubin, które jak na razie jest na 6 miejscu. Nikt w Warszawie nie wyobraża sobie innego wyniku niż zwycięstwo gospodarzy, ale Zagłębie będzie napewno chciało sprawić nie lada sensację i po raz pierwszy w tym sezonie pokonać Polonistów i to na ich własnym stadionie. Moim zdaniem jednak to im się nie uda.

VS
GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk

Będący na miejscu spadkowym GKS Bełchatów w sobotę zmierzy się z Lechią Gdańsk, która jak na razie ma świetną passę 3 zwycięstw i nic raczej nie zapowiada tego żeby ona się skończyła. Lechia z GKSem przystąpi w roli faworyta i powinna spokojnie ograć drużynę gospodarzy.

VS
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

Śląsk na własnym stadionie zagra z Jagiellonią, która ostatnio znajduje się w beznadziejnej formie. Drużyna z Białegostoku swój ostatni mecz wygrała dopiero w 5 kolejce. Śląsk nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem 11 obecnie drużyny w tabeli, 2:0!

VS
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań

VS
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin

Sąsiedzi w tabeli w niedziele jako pierwsi wyjdą na boiska Ekstraklasy. Obie drużyny w tym sezonie prezentują bardzo słaby poziom i zajmują dopiero 13 i 12 miejsce, więc punkty obu ekipom na pewno się przydadzą. Trudno jest tutaj wskazać faworyta i typować ten mecz.

vS
Ruch Chorzów - Wisła Kraków

Chyba najciekawszy mecz tej kolejki. Mająca tylko jedną porażkę na koncie Wisła w 13 kolejce podejmie Ruch Chorzów, który do gości traci tylko 4 punkty. Faworytem tego meczu jest Wisła, ale ja tak szybko Ruchu bym nie skreślał.

VS
Legia Warszawa - Widzew Łódź

Beznadziejnego w tym sezonie Widzewa czeka wyjazd do Warszawy na mecz z Legią. Sensacji tutaj dopatrywać się trudno, Legia nie powinna stracić punktów w starciu z Widzewem.

PostWysłany: Czw 16:31, 25 Paź 2012    Temat postu:

ja nie wiem czy ty na łaskę teraz to pisałes?

"Po kapitalnym meczu Podbeskidzie odniosło swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. "

"Mistrz Polski w 13 kolejce pojedzie do Bielska-Białej aby rozegrać swój mecz z Podbeskidziem. Gospodarze ostatnio wygrali swój mecz aż 3:0 i wydają się być na fali wznoszącej, ale w potyczce z Lechem nie powinni mieć większych szans. "