Ekstraklasa news - odcinek 18

Bartek10982

Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 594

PostWysłany: Pon 14:01, 03 Gru 2012    Temat postu: Ekstraklasa news - odcinek 18

Ekstraklasa: Podsumowanie 17 kolejki
VS
Piątek, 18:00
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)
Kędziora 38' - Roger 19'

Pierwszy mecz tej kolejki i pierwsza (ale nie ostatnia) niespodzianka. Będący na samym dnie tabeli Piast Gliwice zdołał zremisować z Zagłębiem Lubin, które przed tym meczem zajmowało wysoką 5 lokatę. Graczem meczu został uznany Roger, który otworzył wynik na 1:0 dla Zagłębia. Piast wprawdzie zremisował, ale ich pozycja w tabeli nie uległa zmianie, a nawet się pogorszyła, ponieważ Gliwiczanie nadal tracą 4 punkty do GKS-u i Widzewa. Odskoczyła natomiast Pogoń, która powiększyła przewagę do 7 punktów nad Piastem. Zagłębie awansowało natomiast o 1 pozycję do góry wyprzedzając Koronę.

VS
Piątek, 20:45
Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
Jeleń 15'

Wielki hit naszej ligi. Po słabym meczu w 2 kolejce obecnego sezonu teraz kibice mogli czuć się bardziej zadowoleni, bo piłkarze obu drużyn bardziej się postarali niż w poprzedniej rundzie. Jedyną bramkę na wagę pierwszej porażki Polonii w tym sezonie strzelił Ireneusz Jeleń po podaniu Raula Bobadilly. W meczu również nie zabrakło walki, sędzia pokazał aż 3 czerwone kartki i sporo żółtych. Po tym meczu Lech objął pozycję lidera tabeli, ma 1 punkt przewagi nad Polonią i wydaje się, że emocje dopiero przed nami!

VS
Sobota, 13:30
Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2:1 (0:1)
Lafata 54' Małkowski 58' - Hines 25'

Po laniu jakim dostali piłkarze z Chorzowa od Lecha zdołali się jednak podnieść i wygrać z Widzewem. Bramki dla gospodarzy strzelali Lafata i Małkowski, dla Widzewa Zavon Hines, dla którego był to drugi dopiero mecz w barwach łódzkiej drużyny. Ruch tym zwycięstwem przeskoczył w tabeli Lechię Gdańsk o dwa punkty, tyle samo traci do Zagłębia, które jest tuż nad Ruchem. Piłkarze Widzewa po tym meczu spadli na 14 miejsce i mają tyle samo punktów co 15 GKS Bełchatów.

VS
Sobota, 15:45
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)
Davies 87' - Injac 18'

Jaga kontyunuje swoją dobrą serię nieprzegranych meczów pod wodzą trenera Maxi. Tymrazem Białostoczanie zdołali zremisować z Górnikiem Zabrze choć do 87 minuty jeszcze wygrywali, ale zdołali sobie wbić bramkę po kontrze strzeloną przez Stevena Daviesa. Jaga po tym remisie pozostaje na 10 miejscu, Górnik natomiast przeszkoczył Podbeskidzie i plasuje się tuż za plecami drużyny z Białegostoku ze stratą 4 punktów.

VS
Sobota, 18:00
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (3:2)
Małecki 4' Ljuboja 9' Kirm 19' Iliev 79' - Dentinho 2' Sikora 31'

Doskonała pierwsza połowa i dobra druga. Kibice w Krakowie na pewno mogli być zadowoleni z poziomu tego spotkania. Jednak to niespodziewanie Podbeskidzie objęło jako pierwsze prowadzenie już w 2 minucie po golu Dentinho. Dwie minuty poźniej było już 1:1 po strzale Małeckiego, a w 9 minucie Wisła już prowadziła 2:1. Dziesięć minut po drugim golu dla Wisły, Biała Gwiazda strzeliła już 3. Jednak w 30 minucie Bielszczanie zdobyli jeszcze kontaktową bramkę. Na nic się to zdało, bo goście bramki już nie strzelili, a Wisła dokonała jeszcze egzekucji w 79 minucie i mecz zakończył się wynikiem 4:2.

VS
Niedziela, 14:30
Legia Warszawa - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
Popek 84' (sam.) - Popek 79'

Jacek Popek show w stolicy. Najpierw w 79 minucie strzelił gola na 1:0 dla GKS-u, a 5 minut później również strzelił gola tyle, że dla Legii. I to tyle, bo cały mecz stał na bardzo słabym poziomie, obie drużyny nie stworzyły delikatnie mówiąc dobrego widowiska. Zawiodła szczególnie Legia po której oczekiwano łatwego zwycięstwa, a tym czasem Warszawianie musieli się podzielić niespodziewanie punktami z przedostatnim GKS-em.

VS
Niedziela, 17:00
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
Frei 65'

Korona atakowała, przeważała, ale Śląsk miał w bramce Mateja Delaca byłego bramkarza Chelsea Londyn, który rozegrał doskonałe zawody i dzięki niemu można zawdzięczać to, że Śląsk bramki w tym meczu nie stracił. A w 65 minucie po dośrodkowaniu Mili do bramki Korony trafił Fabian Frei. Korona po tej porażce spadła aż o 3 pozycje, z 3 miejsca na 6. Śląsk zanotował awans o jedną pozycję w górę.

VS
Poniedziałek, 18:30
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
Matuszczyk 84'

Po meczu stojącym na bardzo słabym poziomie Pogoń niespodziewanie zdołała wygrać z Lechią. Gola na wagę 3 punktów po tzw. centrostrzale zdobył Łukasz Matuszczyk uznany za najlepszego gracza meczu. Lechia po dwóch kolejkach rundy wiosennej na swoim koncie nie zgromadziła ani jednego punktu co może być sporym zaskoczeniem dla kibiców.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekstraklasa: Zapowiedź 18 kolejki
VS
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

Szargana wieloma problemami Legia zmierzy się w 18 kolejce na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które mimo, że strzeliło w rundzie wiosennej aż 4 bramki to jeszcze nie wygrało. Bielszczanie dwukrotnie doznawali goryczy porażki, w 16 kolejce z Jagiellonią 2:3 i 17 kolejce z Wisła 2:4. W obu tych meczach nie najgorzej wyglądała formacja ofensywna natomiast zgoła inaczej defensywa Podbeskidzia. Legia po dwóch wiosennych meczach zgromadziła natomiast dwa punkty. O ile remis z Koroną można uznać za nie najgorszy wynik, o tyle remis z GKS-em na własnym stadionie smakuje jak porażka. W poprzedniej rundzie tego sezonu górą byli Legioniści, którzy zasłużenie wygrali 2:1. Teraz stawiam na remis.

VS
Polonia Warszawa - Wisła Kraków

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 18 kolejki Polonia Warszawa zmierzy się na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Obie drużyny znajdują się na podium ligowej tabeli, Polonia po porażce z Lechem spadła z 1 na 2 miejsce, natomiast Wisła awansowała na 3 miejsce. Faworytem tego spotkania będą gospodarze, którzy na własnym stadionie jeszcze nie przegrali. Jeśli chodzi o Wisłę to ta na wyjazdach prezentuje się bardzo słabo, z 9 takich meczów Biała Gwiazda po 3 razy wygrywała, remisowała i przegrywała. W poprzedniej rundzie na Reymonta padł remis 0:0, a bohaterem meczu został Sergei Pareiko, który wybronił Wisłę przed stratą gola. Tutaj taki sam wynik z pewnością zadowalałby Wisłę, jednak stawiam na skromne zwycięstwo Polonii 1:0.

VS
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

W pierwszym sobotnim spotkaniu dojdzie do starcia dwóch beniaminków. Obie drużyny znajdują się na dole ligowej tabeli. Gospodarze tego meczu są na 13 miejscu z dorobkiem 14 punktów, natomiast goście plasują się na samym dnie tabeli mając na koncie dwa razy mniej punktów od swoich rywali. W tym meczu faworytem będzie Pogoń, ale warto sobie przypomnieć mecz z 3 kolejki gdzie z podobnej roli do tego meczu przystępowali Portowcy, a jednak przegrali swój mecz. Dla Piasta było to pierwsze i jedyne zwycięstwo jak na razie. Nie wydaję mi się jednak żeby Gliwiczanie mogli powtórzyć ten rezultat, stawiam na 2:0 dla Pogoni.

VS
GKS Bełchatów - Widzew Łódź

W drugim sobotnim meczu dojdzie również do meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli, bowiem GKS zajmuję aktualnie 15 miejsce, a Widzew 14. Oba zespoły mają tyle samo punktów na swoim koncie i z pewnością mecz tych drużyn można nazwać starciem o 6 punktów. Trudno jest tutaj wskazywać zdecydowanego faworyta tego meczu, GKS po dwóch wiosennych kolejkach zgromadził na swoim koncie 1 punkt po remisie z Legią. Widzew natomiast nie zdobył ani jednego punktu przegrywając ze Śląskiem i Ruchem. Może w starciu GKS-u z Widzewem nie powinniśmy się spodziewać efektownych akcji, ale walki na pewno nie zabraknie, stawiam na remis.

VS
Lechia Gdańsk - Korona Kielce

Rundę jesienną oba klubu z pewnością mogły zaliczyć do udanych. Lechia po 15 kolejkach zajmowała bowiem wysokie 6 miejsce, a Korona nawet wskoczyła na podium. Jednak pierwsze dwa mecze rundy wiosennej nie poszły pomyśli obu zespołom. Lechia nie zgromadziła ani jednego punktu przegrywając z Polonią i Pogonią. O ile porażka z Polonią nie była rozczarowaniem to z Pogonią wręcz przeciwnie. Korona natomiast odnotowała 1 punkcik po remisie z Legią. W tym starciu z pewnością obie ekipy będą chciały się przełamać i zainkasować na swoje konto 3 punkty. Stawiam jednak na taki sam wynik jaki padł w 3 kolejce w meczu obu tych drużyn, 1:1.

VS
Górnik Zabrze - Lech Poznań

Do gry wkracza lider! Lechici po zwycięstwie z Polonią znów przewodzą w ligowej tabeli. W 18 kolejce czeka ich trudny wyjazd do Zabrza. Górnicy zajmują po 17 kolejkach niskie 11 miejsce, ale w pierwszych dwóch kolejkach rundy wiosennej spisują się nieźle. Gospodarze tego meczu zgromadzili na swoim koncie 4 punkty wygrywając z Piastem i remisując z Jagiellonią. Na szczególne pochwały zasługiwała defensywa Górnika, która spisała się bardzo dobrze. Ale czy jednak zdołają oni powstrzymać rozpędzonego Lecha? Stawiam na skromne zwycięstwo gości, 1:0.

VS
Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław

W bardzo ciekawie zapowiadającym się meczu Ruch Chorzów podejmie na własnym stadionie Śląska Wrocław. Faworytem tego spotkania będą goście, którzy po przerwie zimowej oba swoje spotkania z Widzewem i Koroną wygrali po 1:0 i zanotowali 6 punktów. Ruch po słabym meczu z Lechem przegranym 1:4 zdołał wygrać w poprzedniej kolejce z Widzewem 2:1. W 3 kolejce tego sezonu w meczu pomiędzy tymi drużynami górą byli Wrocławianie, którzy wygrali 3:1. W poprzednim sezonie przy Cichej również górą byli piłkarze Śląska, którzy po golach Voskampa i Mili wygrali 2:0. Myślę, że powtórzenie tego wyniku nie powinno być problemem dla Śląska.

VS
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

W ostatnim meczu 18 kolejki dojdzie do pojedynku Zagłębia z Jagiellonią. W ostatnim czasie Jaga spisuje się bardzo dobrze, pod wodzą nowego trenera jeszcze nie przegrała. Zagłębie również ostatnie kolejki może zaliczyć do udanych, choć w poprzedniej przyszedł niespodziewany remis z Piastem Gliwice. Trudno jest w tym starciu wskazać zdecydowanego faworyta. Argumentem przemawiającym za Zagłębiem może być to, że zagrają oni na własnym stadionie, gdzie z 8 meczów aż 6 wygrali i tylko 2 razy zremisowali. W poprzednim starciu tych drużyn padł remis 2:2, a kibice byli świadkami niezłego widowiska, tutaj jednak stawiam na 2:1 dla gospodarzy.

Ostatnio zmieniony przez Bartek10982 dnia Pon 14:20, 03 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
NigeriaPL

Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 723

PostWysłany: Pon 14:17, 03 Gru 2012    Temat postu:

''Zagłębie spadło natomiast o 1 pozycję w dół ustępując miejsca Śląskowi Wrocław.''

Zagłębie awansowało z 5 miejsca na 4 i jest przed Śląskiem , a spadła Korona.

A co to kolejki , to faktycznie sporo niespodzianek. No i zmiana lidera. Myślę , że do walki i mistrza może się wtrącić jeszcze Wisła.

Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Pon 14:19, 03 Gru 2012    Temat postu:

No tak, przeliczałem to jeszcze jak tabeli nie było, a matematyk ze mnie kiepski.. Razz

damian112
Trener

Posty: 332

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pon 14:33, 03 Gru 2012    Temat postu:

yea stawiają na remis bielsak z legią ^^ cięzko będzie bramki strzelić bo będzie inne ustawienie trzeba w defensywie popracować

Mały

Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 957

PostWysłany: Pon 15:44, 03 Gru 2012    Temat postu:

Chodzą pogłoski, że jesli Legia nie wygra tego spotkania to Kenia może pakować walizki i wyjeżdżać z Warszawy.
Natomiast jeśli chodzi o walkę o mistrza to Lech, Polonia i Wisła to trójka kandydatów pewnych, chociaż chyba już do tych pewniaków można śmiało zaliczyć Śląsk Wrocław, ale ostateczne potwierdzenie zobaczymy w najbliższej kolejce, bo jeżeli Śląsk wygra to jestem pewien że jest gotowy do walki o mistrzostwo. Walka będzie zacięta. Jeden z ciekawszych meczów w tej kolejce to mecz beniaminków i według mnie może tam paść dużo bramek. Nie wiem jakiego zdania jesteście Wy ?

Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Pon 16:41, 03 Gru 2012    Temat postu:

Dla mnie takim cichym hitem mecz Zagłębia z Jagą może być, no ale najciekawszy Polonia z Wisłą, bo to dwie drużyny z czołówki tabeli.

NigeriaPL

Posty: 723

PostWysłany: Wto 19:38, 04 Gru 2012    Temat postu:

Lechia - Korona też może być ciekawy. Korona będzie chciał wrócić na pudło a Lechia musi gonić czołówke jeśli mysli o Pucharach. Liczę na porażkę Legii w meczu z Podbeskidziem Smile
A jesli chodzi o moje Zagłębie to po małej wpadce z Piastem trzeba wygrać z Jagą. Ten mecz może być również interesujący. Mam nadzieje że Wisła i Śląsk zgubią punkty , bo narazie czołówka wszystko wygrywa i ciężko się z nimi równać a co dopiero myśleć o jakieś przewadze.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.polishleaguemanager.fora.pl Strona Główna -> Archiwum Sezon II - 2012/2013 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)