Ekstraklasa news - odcinek 10

Bartek10982

Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 594

PostWysłany: Pią 15:02, 05 Paź 2012    Temat postu: Ekstraklasa news - odcinek 10

VS
Piątek, 18:00
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 3:1 (1:0)
Kiełb 45' Sarr 56' Tardelli 78' - Kucharski 70'

Tak jak się spodziewałem, niespodzianki nie było, Korona łatwo zgarnęła na swoje konto 3 punkty. Zawodnikiem meczu został uznany Gadzhev, ale świetne zawody rozegrali również strzelcy bramek: Sarr, Kiełb i Diego Tardelli, który strzelił już swoją 6 bramkę w tym sezonie. Pod koniec meczu czerwoną kartkę zarobił strzelec bramki Kiełb, który nie zagra w meczu z Polonią Warszawa. Jeszcze wcześniej, pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę zarobił Bartosz Ślusarski, który ostatnio prezentował się dobrze, niestety teraz w głupi sposób osłabił swój zespół.

VS
Piątek, 20:30
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)
Pietrasiak 55', Mila 61' - Roger 90+3'

Nie sprawdziły się moje przed meczowe zapowiedzi, drużyna Śląska wygrała spokojnie ten mecz. Zagłębie zdecydowanie przycisnęło dopiero w końcowej fazie meczu, udokumentowali to bramką na 2:1 Rogera, która jednak nic Miedziowym nie dała. Kolejny fantastyczny występ zanotował kapitan gospodarzy Sebastian Mila, który jak na razie prezentuje chyba najlepszą formę w naszej lidze. Mila w spotkaniu z Zagłębiem zaliczył asystę przy pierwszej bramce i sam fantastyczną indywidualną akcją strzelił bramkę na 2:0. Na wyróżnienie zasługuje również Dariusz Pietrasiak, który rozegrał bardzo dobre zawody, które udokumentował zdobytą bramką.

VS
Sobota, 13:30
Podbeskdzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Obie drużyny przed meczem zapowiadały, że interesuję ich tylko zwycięstwo, ale nic z tego. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a obie drużyny stworzyły widowisko, które raczej nie mogło się podobać kibicom. Dla Podbeskidzia był to pierwszy remis w tym sezonie, dla Lechii już czwarty. Wyżej w tabeli jest jednak zespół z Gdańska, który zajmuje obecnie ósmą lokatę z dorobkiem 13 punktów. Podbeskidzie jest 3 pozycje niżej i ma 3 punkty mniej od gdańszczan.

VS
Sobota, 15:45
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
Sebo 19' - Davies 6' (k)

Derby Górnego Śląska nierozstrzygnięte. Obie drużyny zremisowały mecz i podzieliły się punktami. Faworyzowany przed meczem Ruch napotkał się z dużym oporem ze strony Górnika, który już w 6 minucie objął prowadzenie za sprawą Stevena Daviesa. W 19 minucie jednak Niebiescy zdołali doprowadzić do remisu, pierwszą bramką w tym sezonie popisał się Filip Sebo. Później wiele okazji do zdobycia bramek obie drużyny nie miały, kibice oglądali raczej nudne widowisko. Mecz zakończył się remisem 1:1 co wydaje się zasłużonym rezultatem.

VS
Sobota, 18:00
Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:1 (2:0)
Grzyb 1' Żewłakow 27' - Zganiacz 69'

Spokojne i łatwe zwycięstwo Legii. Mimo, że mecz stał na bardzo niskim poziomie to drużyna Legii już po 27 minutach prowadziła 2:0 i widać było, że Legioniści bardzo się cofnęli i nie kwapili się do zdecydowanego ataku na bramkę Dariusza Treli. Piast natomiast nie był w stanie przedrzeć się przez szczelną obronę Legii, dopiero w 69 minucie strzałem z dystansu Dusana Kuciaka pokonał Mariusz Zganiacz.

VS
Niedziela, 14:30
GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 1:3 (1:3)
Nowak 34' - Cani 8' 10', Radovic 21'

Świetny mecz Polonii. Goście już po 20 minutach prowadzili aż 3:0 i nie wydawało się, że mogą w meczu z GKSem stracić jakiekolwiek punkty. Jednak w 34 minucie nadziei dla gospodarzy dodał Dawid Nowak, który strzelił bramkę, która jednak była tylko honorową. Wynik do końca już się nie zmienił, a Polonia pewnie i zasłużenie wygrała ten mecz i już depcze po piętach liderowi Lechowi Poznań. Po raz kolejny bohaterem meczu został Edgar Cani, który jak strzela to dwa razy. Podobnie było w 1, 4 i 7 kolejce. Niestety w 78 minucie Albańczyk musiał opuścić murawę, bo doznał kontuzji, która wykluczy go co najmniej w dwóch grach. Na pochwały zasługuję również Robert Jeż, który rozegrał genialne spotkanie i popisał się dwiema asystami.

VS
Niedziela, 17:00
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0)
Stilic 4' Tonev 21' - Frankowski 76'

Zasłużone zwycięstwo Lecha, który na początku meczu zdecydowanie zaatakował i po 20 minutach wygrywał już 2:0. Później mistrzowie Polski nieco przystopowali, ale mieli jeszcze kilka okazji do strzelenia bramek, jednak świetnymi interwencjami popisywał się bramkarz Jagi - Ptak. W 76 minucie gola kontaktowego zdobył niezawodny Tomasz Frankowski, dla którego było to już 7 trafienie w tym sezonie! Graczem meczu został uznany Maciej Rybus, który zaliczył asystę przy obu bramkach dla Lecha.

VS
Poniedziałek, 18:30
Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:1 (1:1)
van der Biezen 33' - Melikson 11'

Dość nieoczekiwany jak dla mnie wynik. Słabo spisujący się w tym sezonie Widzew zdołał powstrzymać dobrze spisującą się wcześniej Wisłę Kraków. Drugą bramkę w tym sezonie strzelił Holender Koen van der Biezen, który wcześniej strzelał tylko z Piastem Gliwice. Dzięki temu remisowi Łodzianie nieco oderwali się od strefy spadkowej i mają teraz 2 punkty przewagi nad GKSem i jeden nad Piastem Gliwice. Wisła natomiast jest na 3 miejscu ze stratą 2 punktów do liderującego Lecha.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekstraklasa: Zapowiedź 10 kolejki
VS
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław

Na początek spotkanie beniaminka z czwartą drużyną zeszłego sezonu. W obecnym sezonie zdecydowanie lepiej radzi sobie Śląsk, który obecnie plasuję się na takim samym miejscu jakim zakończył poprzedni sezon, Pogoń natomiast jest 12 i ma do zespołu Śląska 8 pkt straty. Oczywiście faworytem tego meczu będą goście, którzy w poprzedniej kolejce pokonali w derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin. Pogoń natomiast kolejkę wcześniej dość zdecydowanie przegrał swój mecz 3:1 z Koroną Kielce. Obie drużyny przystąpią do meczu osłabione jednym zawodnikiem. W Śląsku nie zagra Rincon, który już wcześniej pauzował, natomiast w Pogoni nie zagra Bartosz Ślusarski, który kolejkę wcześniej dostał czerwoną kartkę. Ja typuję łatwe 2:0 dla gości.

VS
Piątek, 20:45
Wisła Kraków - Lech Poznań

Zdecydowany hit tej kolejki. Starcie Wisły z Lechem, czyli trzeciej drużyny w tabeli z obecnym liderem. Trudno jest tutaj typować faworyta. Wisła w obecnym sezonie na własnym stadionie prezentuję się świetnie, z 4 meczów wygrała 3 i tylko 1 zremisowała. Strzeliła 7 goli i straciła tylko 2. Nieco gorzej wygląda natomiast bilans Lecha w meczach na wyjeździe. Z czterech takich spotkań mistrzowie Polski wygrali dwa i po jednym razie zremisowali i przegrali. Obie drużyny do tego meczu przystąpią w pełnych składach, więc powinniśmy spodziewać się dobrego i emocjonującego meczu. Moim zdaniem padnie remis, ale na pewno nie bezbramkowy!

VS
Górnik Zabrze - GKS Bełchatów

Mecz zespołów z dolnych rejonów tabeli, bo gospodarze przed tym meczem zajmują 13 miejsce, GKS jest natomiast w jeszcze gorszej sytuacji, bo mieści się na samym dole tabeli z tylko 4 punktami na koncie. W poprzedniej kolejce lepiej spisała się drużyna gospodarzy, która w derbach Śląska zremisowała z Ruchem 1:1. GKS natomiast przegrał swój mecz z wicemistrzem Polski dosyć wyraźnie, bo 1:3. Jeśli w tym meczu Bełchatowianie wygrają swój mecz to będą mieli szansę przeskoczyć Górnik w tabeli. Jednak moim zdaniem tak się nie stanie, a Górnik powinien ten mecz wygrać.

VS
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź

Jagiellonia po świetnym starcie ostatnio spisuje się nieco gorzej. Mimo to w sobotę będą faworytem meczu, bo podejmą jeszcze słabszy Widzew, który aktualnie plasuje się na miejscu 14 mając na koncie tylko 1 zwycięstwo. Jeśli chodzi o Jagę to na początku sezonu byli oni nawet liderami tabeli, ale aktualnie zajmują dopiero 10 miejsce z dorobkiem 10 pkt. Jaga powinna sobie poradzić i moim zdaniem wygra 2:1.

VS
Piast Gliwice - Ruch Chorzów

Słaby w tym sezonie Piast na własnym stadionie podejmie Ruch Chorzów, czyli aktualnie siódmą drużynę naszej tabeli. Piast chcę w końcu przełamać passę porażek i odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie, ale Ruch wcale nie chcę odpuszczać, bo Chorzowianie po kilku remisach chcą wreszcie wygrać swój mecz. Typuję zwycięstwo Niebieskich 1:0.

VS
Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała

W niedziele, jako pierwsi na boisko wybiegną gracze Zagłębia i Podbeskidzia. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą gospodarze, którzy na własnym stadionie prezentują się dobrze. Z 4 rozegranych meczów, Miedziowi po dwa razy wygrali i zremisowali. Bilans Podbeskidzia na wyjazdach wygląda fatalnie, a nawet tragicznie. Drużyna z Bielska-Białej 4 mecze jakie rozegrała wszystkie przegrała. Strzeliła tylko jednego gola, ale straciła aż osiem. Nie wydaje mi się, że mogłoby to się zmienić. Typuję 2:0 dla gospodarzy.

VS
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Obok meczu Wisły z Lechem będzie to spotkanie chyba najciekawsze w tej kolejce. Lechia Gdańsk podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. W ostatniej kolejce lepiej spisała się drużyna Legii, która pokonała Widzew 2:1, Lechia po słabym meczu bezbramkowo zremisowała z Podbeskidziem. Faworytem tego spotkania jest raczej Legia, która plasuję się o 3 pozycję wyżej w tabeli niż Lechia. Gospodarze natomiast przed własną publicznością będą chcieli się godnie zaprezentować i zgarnąć na pewno 3 punkty. Moim zdaniem po ciekawym meczu obie drużyny podzielą się punktami.

VS
Polonia Warszawa - Korona Kielce

Dziesiątą kolejkę zakończy spotkanie Polonii Warszawa z Koroną Kielce. Faworytem tego meczu będą gospodarze, ale na wskutek kontuzji nie zagra najlepszy strzelec Czarnych Koszul Edgar Cani, który w poprzedniej kolejce nabawił się kontuzji. W drużynie Korony też zabraknie jednego zawodnika, za czerwoną kartkę będzie pauzował Jacek Kiełb. Obaj zawodnicy bardzo ważni w swoich zespołach, ale moim zdaniem Polonia myśląc o tytule mistrzowskim powinna wygrać ten mecz.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.polishleaguemanager.fora.pl Strona Główna -> Archiwum Sezon II - 2012/2013 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)